Ana Sayfa » İnternet » Google Hesap Güvenliği İçin Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Google Hesap Güvenliği İçin Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Artık Android telefonunuz olsun diğer bütün hesaplarınız olsun hepsi Google hesabımıza bağlı bir şekilde işliyor.Durum böyle olunca da Google hesabının hacklenmesi demek bütün hesaplarınızın uçması anlamına geliyor.Peki Google hesabını nasıl güvenlik altına alacağız?

Google hesabımızı güvenlik altına almanın en önemli yolu cep telefonunuzu Google ile paylaşmanızdır.İlk duyduğunuz zaman cep telefonunu paylaşma fikri mantıklı gelmiyor fakat bu düşündüğünüz gibi değil.Google hesabınız için kimlik doğrulamayı etkinleştirerek bilgilerinizi başkalarının ulaşması zorlaşacaktır.

Google Hesapları kimlik doğrulama

Şimdi Google hesabınız için kimlik doğrulamayı nasıl etkinleştireceğinizi 3 adımda anlatacağım;

Adım 1: Gmail’e girin ve oradan da sağ üst menüden adınıza tıklayın.Açılan pencerede Hesap ayarları seçeneğine tıklayın.

Adım 2: Açılan hesaplar penceresinde sol taraftaki menüden Güvenlik‘e tıklayın.

Adım 3: 2-adımlı doğrulama altında Durum: Kapalı ibaresini göreceksiniz. Yanındaki Düzenle düğmesine tıklayın. Ekrandaki yönergeleri izleyerek oturum açarken 6 haneli kodun telefonunuza gelmesini sağlayabilirsiniz.

Google Hesap Güvenliği İçin Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır? 4.51/5 (90.17%) 59 oy


Sponsorlu BağlantılarEtiketler:

Nasıl Buldular? : kimlik doğrulama gerekli google hesabınızda oturum açmalısınız, google play store kimlik doğrulama, google kimlik doğrulama, google play store kimlik doğrulama hatası, google play kimlik dogrulama,

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>